Tasarımcılar İçin Tavsiye 5 Türkçe Youtube Kanalı

Grafik tasarıma ilginiz var ve bunu daha da iyi geliştirmek istiyorsanız eğitim videoları size bu konuda yardımcı olacaktır. Photoshop‘u kullanmayı hiç bilmeyenler dahi bu videolardan çoğu şeyi öğrenebilirler. Bunun için ücretli kurslar satın alabileceğiniz gibi Youtube’da ücretsiz içerik hazırlayan kanallardan da faydalanabilirsiniz.

Youtube’da   Photoshop, Illustrator gibi programların eğitimini veren Türkçe kanalları sizin için derledim.

1- Afgan Rasulov

İlk olarak kanalına “Pc Derslerim” olarak başlamıştı. Photoshop’u anlaşılır bir dille profesyonel olarak anlattığı için kısa sürede çok sayıda takipçisi oldu. Kanalında Photoshop temel, orta ve ileri seviye derslerini bulabilirsiniz. Hiç bilginiz yoksa dahi bu kanalla bir çok temel konuyu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Youtube Kanalı: youtube.com/afganrasulov

2- Yakın Kampüs

Yakın Kampüs tasarım ve yazılım üzerine bir çok ücretsiz eğitim videoları sunuyor. Photoshop, Html-CSS konularında temel başlangıç setleriyle ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

Youtube Kanalı: youtube.com/yakinkampus1

3- Designus

Tasarım programlarının yanısıra profesyonel video programlarının da eğitim videolarını bulabileceğiniz güzel bir kanal.

Photoshop web tasarım,  Illistrator temel eğitim seti, Corel Draw eğitim seti, Adobe Premiere Pro ve After Effect programlarının eğitim videolarını bulabilirsiniz.

Youtube Kanalı: youtube.com/designusnet

4- Burak Bayram

Tasarım, yazılım ve video düzenleme programlarının eğitim setlerini bulabileceğiniz bir eğitim kanalı. Kanalda 15+ konuda eğitim seti bulunmaktadır. Ayrıca lise-üniversite öğrencilerine yardımcı olmak için Kariyer Sohbetleri isimli bir video serisi de mevcut.

Youtube Kanalı: youtube.com/senininternetinHD

5- Yasir Buğra Eryılmaz

New York’ta yaşayan bir tasarımcı ve illüstratör. Kanalda, tasarım, illüstrasyon, freelance çalışmak gibi konulara yer veriyor. Özellikle yapmış olduğu çizimler çok başarılı.

Youtube Kanalı: youtube.com/yasirbugra

Tavsiye ettiğim İngilizce kanalları da en kısa zamanda paylaşacağım. Sizin de grafik tasarım alanında tavsiye ettiğiniz Türkçe youtube kanalı varsa bizimle paylaşırsanız sevirim. 🙂

 

 

(Visited 137 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın